niedziela, 12 sierpnia 2018

Tego jeszcze nie znałaś! - 10 zastosowań płynu do mycia naczyń

Płyn do mycia naczyń może być używany na wiele różnych sposobów. Przynajmniej jeden z nich stanie się przydatny i używany przez Was wielokrotnie.


1. Płyn na chwasty

Możesz stworzyć domowy środek, jeżeli masz dość chwastów w swoim ogrodzie. Należy tylko do szklanki z wodą dodać jedną łyżkę płynu do mycia naczyń i 20 ml spirytusu. Przelej do butelki z atomizerem. W słoneczny dzień, preparatem spryskaj chwasty. Zobaczysz, że chwasty przestaną się pojawiać jeżeli będziesz stosować to regularnie i w bardzo słoneczne dni. 

2. Tłuste plamy na ubraniach

Warto skorzystać z płynu do mycia naczyń, jeżeli na jednej ze swoich ulubionych bluzek dostrzegasz tłustą plamę. Należy nanieść kropelkę płynu na zabrudzenie, następnie odczekać 2 minuty i zacząć pocierać.  Potem wrzuć bluzkę do prania i wypierz. Szanse będą większe, że po plamie nie zostanie ślad jeżeli będzie jeszcze świeża. 

3. Płyn do sprzątania

Możesz stworzyć swój własny uniwersalny środek czyszczący z płynu do mycia naczyń, jeżeli skończył Ci się płyn do mycia podłóg. Należy tylko do wiadra wody dodać 3 łyżki płynu. Dzięki temu tak specjalnym środkiem bez problemu domyjesz podłogę tak samo jak płynem do mycia podłóg. 

4. Usuwanie starej tapety

Podczas małych remontów warto skorzystać z płynu do mycia naczyń. Wystarczy, że zrobisz mieszankę z ciepłej wody,  płynu i spryskasz obficie starą tapetę. Możesz również zwilżyć ściany płynem używając wałek. Efekt będzie zaskakujący. 

5. Impreza w ogrodzie
 
Robisz imprezy w plenerze? Wrzuć do wiadra kilka woreczków z zamrożonym płynem zamiast zimnej wody jeżeli chcesz schłodzić piwo. Dzięki temu napoje będą na pewno lepiej smakować i o wiele dłużej zostaną schłodzone. 

6. Kredki świecowe

Najlepszym sposobem na pozbycie się śladów kredek świecowych na ubraniu czy tapicerowanych meblach będzie płyn do mycia naczyń. Nanieś odrobinę płynu na gąbkę a następnie zetrzyj plamę. 

7. Obolałe miejsce
 
Wystarczy wlać do woreczka strunowego szklankę płynu do mycia naczyń i 1/4 szklanki wódki, jeśli potrzebujesz zimnego okładu. Dzięki temu powstanie bardzo zimny i elastyczny okład. 

8.  Sposób na bańki mydlane

Przygotuj płyn jeżeli chcesz żeby bańki były większe i mocne. Wystarczy tylko do 1 litra wody demineralizowanej dodać 2 łyżki gliceryny kosmetycznej oraz 200 ml płynu do mycia naczyń. 

9. Lodówka turystyczna

Do torby termicznej wrzuć kilka woreczków z zamrożonym płynem do mycia naczyń, jeżeli nie masz prawdziwej lodówki turystycznej, a potrzebujesz coś przewieść, żeby się nie rozmroziło. Produkty przed długi okres czasu pozostaną zamrożone. 

10. Ekologiczny płyn do mycia naczyń

Środki zwilżające, detergenty i inne środki pianotwórcze, które znajdują się w płynie do mycia z pewnością powodują podrażnienia skóry dłoni. To one biorą odpowiedzialność za niebezpieczne podrażnienia oraz reakcje alergiczne.  Warto samemu zrobić sobie ekologiczny płyn do mycia naczyń zamiast używać gumowych rękawiczek do mycia. 

 Składniki:
  • sok z jednej cytryny
  • 400 ml wody
  • 100 ml octu
  • 250 g soli
Wszystkie składniki gotuj i mieszaj w garnku przez 12 minut. Następnie wyłącz gaz i poczekaj aż płyn ostygnie. Potem należy wlać do dozownika i nowy płyn gotowy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz