1. Wiek
Bardzo często dzieje się tak w czasie menopauzy, która obraca do góry nogami nasz system hormonalny. Włoski na podbródku przestaną rosnąć jeżeli zrównoważymy to. Potrzebna przy tym będzie pomoc specjalisty.
Gruczoły wydzielają kortyzol (hormon stresu) spowodowane tą chorobą. Zaczynamy nagle tyć i rosną nam ciemne włoski na twarzy, gdy jest go za dużo.
3. Niektóre leki
Nadmierny przyrost wagi lub włosów w niechcianych miejscach powodują niektóre leki takie jak sterydy, które stosują lekarze. Tabletki antykoncepcyjne dają podobny efekt. Należy wtedy skonsultować się z lekarzem.
4. Ciąża
Problemy związane z wahaniem równowagi hormonalnej naszego organizmu często towarzyszą nam podczas ciąży. W tym czasie mogą również pojawić się włoski na podbródku.
Bardzo duży wpływ na nasze ciało mają hormony. Grube włoski mogą zacząć wyrastać w niepożądanych miejscach, kiedy w ciele zaczyna się gromadzić więcej androgenów czyli męskich hormonów płciowych. Dlatego warto zrobić badania hormonalne.
6. Zespół policystycznych jajników
Tak samo jak w poprzednich przypadkach PCOS wpływa na nasze hormony. Należy wtedy przeprowadzić badania i skonsultować się z ginekologiem. Razem z włoskami mogą również pojawić się napuchnięte podbrzusze, przyrost wagi czy trądzik. Może to wpłynąć na płodność a dotyka to tak wiele młodych kobiet. PCOS nie należy lekceważyć.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz